Arama:

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya vizesi nasıl alınır? (Dünyanın en büyük 7. ülkesi) Bilgi almak için bizi 0545 571 757 71 Vizeniz Alınır hattını arayabilir yine aynı numara üzerinden whatsapp, viber telegram programları üzerinden mesaj yollayabilirsiniz ya dainfo@kocakvize.com mail yollayabilirsiniz.

Nijerya Vizesi

Nijerya Hakkında Bilgiler

Nijerya ya da resmî adı ile Nijerya Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönündeilerlendiğinde) Nijer, Çad, Kamerun ve Benin oluştururken, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır. Ülkenin başkenti Abuja’dır.

Nijerya Vizesi

Kalabalık nüfusuyla dünyanın en büyük yedinci ülkesi unvanına da sahip olan Nijerya, Nijer Nehri, Mangrov ormanları gibi doğa harikası güzellikleriyle de hayranlık uyandırıyor.

Ülke ismi

Ülkenin ismi Nijer Nehri’nden gelmektedir. Nijer nehri ifadesinin Tuareg dilinde karşılığı olan ghir n-igheren kelimesi nehirlerin nehri anlamına gelmekte olup, bu kelime Arapça’da Nahr al-anhur olarak Latince‘de ise Niger (Türkçesiyah olan) olarak kullanılmıştır.

Nijerya’nın resmi dili ingilizcedir. Ülke birde fazla etnik köken olduğu için 500 üzerinde dil konuşulmaktadır. En çok konuşulan dil Hausa, Yoruba, İbo.

Ülkenin %50 Müslümandır. %40 Hristiyan geri kalan kısmı ise Musevilik ve Ateizime inanıyor.

Nijerya Kısa Tarihi

Bugünkü Nijerya topraklarında ilk yaşayanların, milattan 700 yıl öncesine rastladığı tahmin edilmekte; fakat bunların kimler olduğu hakkında kesin bir hükme varılamamaktadır. Nijerya’nın tarihini, Arapça yazılmış kayıtlara dayalı olarak, kuzey bölgelerde 9. yüzyıl başlarında kurulmuş, Konem-Boru ve batı bölgelerde de yedi Hausa şehir devletleriyle başlatmak mümkündür. 

İngiltere, 19. yüzyıl başlarından itibaren, Nijerya içişlerine karışmaya başlamış ve ilk olarak Lagos, 1861 yılında bir İngiliz kolonisi haline gelmiştir. 

1950 yılında idare gücünü, merkezi otoriteyle üç ayrı bölgenin meclisleri arasında paylaştıran yeni bir federal sistem getirildi. 1954 yılında ilan edilen anayasa, kuzey, batı ve doğu bölgeleri güçlü bir merkezi hükümete bağlı olarak, Nijeryalılara sahip oldukları kanuni hakları verdi. 

1960 yılında bağımsızlığı elde etti

Ekonomi

Ekonomi daha çok tarıma dayanır. Yerfıstığı, pamuk, palmiye ağaçları, sebze ve meyve türleri, kakao, kauçuk tahıl ürünleri, hurma ve yerfıstığı yağı, kereste ve kolacevizi bol miktarda üretilir. Kakao ve kauçuk üretiminde dünyanın altıncı ülkesidir. Ülke topraklarının % 25’i ekime müsaittir.

İhracatının % 95’ini ham petrol teşkil eder. Çeşitli gıda maddeleri ve otomobil parça takımları, diğer önemli ihraç ürünleridir. Gıda maddeleri ihracatının büyük bir bölümünü kakao meydana getirir. Ayrıca tütün, palmiye ürünleri, yerfıstığı, pamuk ve soya diğer ihraç ürünlerini teşkil eder.

Nijerya’ya ne zaman gidilir?

Afrika Ülkelerinde mevsimler iki çeşittir. Yağmurlu mevsim Yağmursuz mevsim. Yağmurlu mevsim Haziran-Eylül ayları. Yağmursuz mevsim ise Kasım-Şubat aylarıdır. Nijerya’ya gitmek için en iyi zaman Kasım-Şubat ayları arasıdır. Sıcaklıklar 22*25 derece olmaktadır. Diğer aylarda ise sürekli yağışlar görülmektedir. En çok yağmur haziran ayında yağmaktadır. Hava sıcaklıkları genel olarak 38 dereceye kadar yükselmekte 12 dereceye kadar düşmektedir.

Nijerya’ya Nasıl gidilir?

Nijerya’ya en rahat ve hızlı havayolları ile gidilir. Türkiye’den Nijerya’nın başkenti Abuja ve Liman şehri Lagos’a direk uçuşlar vardır. THY ve Diğer havayolları uçmaktadır. Haftanın her günü seferler yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 7 saattir.

Nijerya Vize İstiyor mu? Nijerya’ya vize var mı?

Evet vize istiyor. Nijerya’ya seyahat yapabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Nijerya vizesini Nijerya Büyükelçiliğinden Nijerya vize başvurusu yaparak vizenizi alabilirsiniz. Ya da yetkili vize Acentaları üzerinden de alabilirsiniz. İrtibat ve bilgi hattı 0545 571 75 71 info@kocakvize.com

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya vizesini Nijerya Büyükelçiliğinden Nijerya vize başvurusu yaparak vizenizi alabilirsiniz. Ya da yetkili vize Acentaları üzerinden de alabilirsiniz. İrtibat ve bilgi hattı 0545 571 75 71  info@kocakvize.com

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya Vizesi İstenilen Belgeler, Nijerya vizesi gerekli evraklar

Nijerya Turist Vize

 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Pasaport ( Vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ve arka fonu beyaz)
 • Seyahat belgeleri ( Uçak veya gemi bileti rezervasyonu vb.)
 • Konaklama belgeleri ( Otel vb. rezervasyonu )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka hesap dökümleri

Nijerya Ticari Vize

 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Pasaport ( Vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ve arka fonu beyaz)
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Seyahat belgeleri ( Uçak veya gemi bileti rezervasyonu vb.)
 • Konaklama belgeleri ( Otel vb. rezervasyonu )
 • Davetiye (Seyahat amacı fark etmez)
 •  Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka hesap dökümleri
 • Çalışanlardan ek olarak istenen; SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet dökümü, maaş bordrosu gibi belgeler
 • İşverenlerden ek olarak istenen; vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi gibi belgeler
 • Ticari vize için gerekli ek olarak; şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi ve ticari sicil gazetesi gibi belgeler

Nijerya Vize Ücretleri

AçıklamaVize Ücreti
1 Aylık Tek giriş130 Euro
3 Aylık Tek giriş250 Euro
3 Aylık Çok giriş250 Euro
6 Aylık Çok giriş330 Euro
1 Yıl Çok giriş380 Euro

Elçiliğe ödenen Vize ücretleri geri iade edilmemektedir.

Nijerya Vizesi İşlem Süreci

Nijerya vize işlem süresi 5-7 iş günüdür.

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya Vize başvuru formu internet üzerinden online doldurulmaktadır. Online vize başvuru formunu doldurarak ve kredi kartı ile aynı sistem üzerinden ödeme yapılarak başvuru almaktadırlar.

https://vizenizalinir.com/sari-humma-yellow-fever-asisi/

Ulaşım

Ulaşımın geliştiği ülkede yollar genelde kuzey-güney istikametini takip eder. Uzunluğu yaklaşık 124.000 kilometreyi bulan karayolunun % 50’si asfalt kaplıdır. Demiryolu ulaşımı gelişmiş olup toplam uzunluğu 3805 kilometredir. Lagos ve Kano havaalanları en işlek uluslararası havalimanlarıdır.

Yönetim

İdari bölümler

Nigeria political.png
Nijerya

Nijerya’nın üst düzey idari yapılanması 36 eyalet ve 1 federal başkent bölgesi (Abuja) şeklindedir.

Eyaletler:

 1. Abuja
 2. Anambra
 3. Enugu
 4. Akwa Ibom
 5. Adamawa
 6. Abia
 7. Bauchi
 8. Bayelsa
 9. Benue
 10. Borno
 11. Cross River
 12. Delta
 13. Ebonyi
 14. Edo
 15. Ekiti
 16. Gombe
 17. Imo
 18. Jigawa
 19. Kaduna
 20. Kano
 21. Katsina
 22. Kebbi
 23. Kogi
 24. Kwara
 25. Lagos
 26. Nasarawa

Nijerya Vizesi

Nijerya vizesi ile ilgili tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için 0545 571 75 71 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

nijerya vizesi
Nijerya Vizesi

Nijerya Vize

Nijerya TWP vize

Nijerya STR vize

Nijerya Ticari vize

Nijerya Turistik vize

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya Vizesi
Nijerya TWP Vizesi
Nijerya TWP Vizesi
Nijerya Vizesi
Nijerya Vizesi 2020
Nijerya
Nijerya’da gidilecek 40 yer

Nijerya vizesi nasıl alınır?

Nijerya Vizesi

Nijerya Vize istiyor mu? Nijerya’ya Vize Var Mı?

Nijerya’ya gidecek vatandaşlarımızın Vize almaları gerekmektedir. Her Türlü pasaport sahipleri vize almaları gerekmektedir.

Diplomatik (Siyah)  pasaport sahipleri haricindeki tüm pasaport sahiplerinin Nijerya seyahatleri öncesinde vize almaları zorunludur.

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hangi amaçla olursa olsun, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde Nijerya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır.

Nijerya Vizesi Nereden Alınır?

Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki tek yetkili merci Ankara Nijerya Büyükelçiliği’dir.

Nijerya vize başvurusu için bir başka alternatif ise, Nijerya Büyükelçiliği’ne akrediteli olan yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile başvuru yapmaktır. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Nijerya Büyükelçiliği’ne akrediteli olup, bu ülkeye seyahat etmek isteyen yolcularını şahsen müracaata getirmeden başvuru yapmaya, başvuruyu takip etmeye ve sonuçlanan başvuruları teslim almaya tam yetkilidir.

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen bireylerin, vize başvuru evrakları Ankara Nijerya Büyükelçiliği Konsolosluk birimi tarafından titizlikle değerlendirilmektedir. Kişilerin seyahat amaçlarına göre uygun vize türüne başvurmaları istenmektedir. Son yıllarda Türk yatırımcı firmaların gözde ülkelerinden birisi olan Nijerya’da, çok sayıda dev inşaat firması bu ülkede iş yapmaktadır. Her geçen gün Türk işçi sayısının arttığı Nijerya, özellikle bu ülkeye işçi olarak gitmek isteyen kişilerin, Hukuki problemler yaşamaması adına, talep edilen vize türünü özenle takip ederek, vizelerini onaylamaktadır. Nijerya Büyükelçiliği, turistik vize türüne başvuru yapanların, özellikle sunmuş oldukları otel rezervasyonlarını,  ilgili oteli arayarak kontrol etmektedir. Konsolosluk birimi, Turistik vizeye uygun görmediği kişilerden ticari vize evrakları talep etmektedir. Kısacası, Nijerya Büyükelçiliği Turistik vize kategorisine çok sıcak bakmamaktadır.

Nijerya’da akrabası  veya arkadaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise ziyaret etmek istedikleri Nijerya vatandaşlarından, ev kira kontrat sözleşmesi, konaklamış olduğu evin elektrik ve su faturalarının birer nüshasının ibraz edilmesi istenmektedir.

Nijerya Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en çok vermiş olduğu vize türleri; Nijerya Ticari Vizesi, Nijerya Ziyaretçi Vizesi ve Nijerya Çalışma vizesidir.

Nijerya Büyükelçiliği’nin fuar sezonlarında ve işçi gruplarının yoğun olduğu dönemlerde, Nijerya vizesi almak isteyen yolcular Nijerya’daki Immigration Office ile irtibata geçerek ortalama 3 iş günü içerisinde Nijerya Kapı vizesi almaları mümkündür. Nijerya Kapı vizesine müracaat edecek olan kişilerin, Nijerya’daki bir firmadan davetiye temin etmeleri, konaklama yapacakları otel konfirmelerini ve uçak biletlerini ibraz etmeleri gerekecektir.

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya vizesine müracaat konusunda en çok dikkat etmeniz gereken evrak, eksiksiz ve hatasız doldurulmuş bir Nijerya vize başvuru formudur.

NİJERYA VİZE BAŞVURU FORMU

Nijerya Vizesi İstenilen Evraklar/Nijerya Vizesi Gerekli Belgeler

NİJERYA TURİSTİK VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

• Pasaport

• 2 adet fotoğraf

• Davetiye (davet eden kişinin pasaport fotokopisi)

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış Nijerya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Banka hesap hareketi

NİJERYA TİCARİ VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

• Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Nijerya baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• 2 adet fotoğraf

• Davetiye(Davet eden firmanın adres telefon numaraları belirtilmelidir. Davet edilen kişinin pasaport numarası , adı ve soyadı kesinlikle olmalıdır. Davet eden firmanın son 3 yıllık gelir beyanı ve kuruluş sertifikası olmalıdır.)

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Banka hesap hareketi

Nijerya Vizesi İşlem Süresi, Nijerya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya vize işlemleri, başvurudan ortalama 7 iş gün sonrasında sonuçlanabilmektedir.

Nijerya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Nijerya vizesi için müracaat edecek olan başvuru sahiplerinin, başvuruları esnasında Nijerya Ankara Büyükelçiliğine iki adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf vermeleri gerekmektedir.

Nijerya vizesi için ibraz edilen fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması zorunludur. Solmuş, yıpranmış, deforme olmuş fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Nijerya vize fotoğraf ölçüleri 3,5×4,5 mm ebatında olmalıdır. Kişinin yüz kısmı cepheden görünmeli, alın ve kulak kısımları açık olmalıdır.

Fotoğraflar, gerekli şart ve kurallara uygun olmaması durumunda, Nijerya Büyükelçiliği yetkililerince kabul edilmeyecek, bu durum vize kabulü süresini uzatacaktır.

Nijerya Vize Ücreti

Nijerya vize ücretleri, 150 Euro’dur

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya Vize başvuru formu internet üzerinden online doldurulmaktadır. Online vize başvuru formunu doldurarak ve kredi kartı ile aynı sistem üzerinden ödeme yapılarak başvuru almaktadırlar.

Sarı Humma Aşısını nerede yaptırabilirim yazını okumak için tıklayınız. https://vizenizalinir.com/sari-humma-yellow-fever-asisi/

https://vizenizalinir.com/sari-humma-yellow-fever-asisi/

Nijerya Kapı Vizesi

Nijerya Kapı vizesi hizmeti sunmaktadır. Nijerya Kapı vizesi alabilmeniz için Nijerya’da tanıdık birisi olmalıdır. Nijerya’da bulunan kişi Nijerya kapı vizesi alabilmek için imigration yani göçmenlik bürosuna giderek sizin adına ordan bir evrak doldurup alması gerekmektedir. Bu evrak ile internet üzerinden başvuru yaparak Nijerya kapı vizesi almış oluyorsunuz.

Nijerya ya da resmî adı ile Nijerya Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijer, Çad, Kamerun ve Benin oluştururken, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır. Ülkenin başkenti Abuja‘dır.

Nijerya Turist Vize

 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Pasaport ( Vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ve arka fonu beyaz)
 • Seyahat belgeleri ( Uçak veya gemi bileti rezervasyonu vb.)
 • Konaklama belgeleri ( Otel vb. rezervasyonu )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka hesap dökümleri

Nijerya Ticari Vize

 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Pasaport ( Vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ve arka fonu beyaz)
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Seyahat belgeleri ( Uçak veya gemi bileti rezervasyonu vb.)
 • Konaklama belgeleri ( Otel vb. rezervasyonu )
 • Davetiye (Seyahat amacı fark etmez)
 •  Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka hesap dökümleri
 • Çalışanlardan ek olarak istenen; SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet dökümü, maaş bordrosu gibi belgeler
 • İşverenlerden ek olarak istenen; vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi gibi belgeler
 • Ticari vize için gerekli ek olarak; şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi ve ticari sicil gazetesi gibi belgeler

Nijerya Vize Türleri

 • Nijerya Turistik Vize
 • Nijerya Ticari Vize
 • Nijerya TWP Vize
 • Nijerya STR Vize

Nijerya Vize Ücretleri

AçıklamaVize Ücreti
1 Aylık Tek giriş130 Euro
3 Aylık Tek giriş250 Euro
3 Aylık Çok giriş250 Euro
6 Aylık Çok giriş330 Euro
1 Yıl Çok giriş380 Euro

Elçiliğe ödenen Vize ücretleri geri iade edilmemektedir.

Nijerya Vizesi

Nijerya Vizesi İşlem Süreci

Nijerya vize işlem süresi 3-5 iş günüdür.

Nijerya Vizesi Formu

Nijerya Vize başvuru formu internet üzerinden online doldurulmaktadır. Online vize başvuru formunu doldurarak ve kredi kartı ile aynı sistem üzerinden ödeme yapılarak başvuru almaktadırlar.

Beni Ara
Mesajları Aç
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim
Vizeniz Alınır