Arama:

Gana vize istiyor mu? Gana Vizesi kaç günde çıkar? Gana için vize gerekli mi? Gana vizesi nasıl alınır? Tüm bu sorular ve daha fazlasını bu sayfamızda bulabilir ve okuyabilirsiniz.

Gana her yıl çok sayıda Türk vatandaşını ağırlıyor. Sahra Altı Afrika Ülkeleri gibi çok sayıda turistik yerlere sahip olan bu Afrika ülkesine gitmek isteyen ve umumi pasaporta sahip olan vatandaşların aklına gelen ilk soru Gana vize istiyor mu oluyor.

Peki Gana vize istiyor mu? Gana Vizesi kaç günde çıkar? Gana için vize gerekli mi? Gana vizesi nasıl alınır? Tüm bu sorular ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gana Vize İstiyor Mu?

Gana, umumi pasaporta sahip olan vatandaşlardan vize talep ediyor. Bu nedenle turistik ve diğer amaçlar doğrultusunda Gana’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının öncelik olarak vize çıkarması gerekiyor.

Gana Büyükelçiliğine yapılacak olan başvuruların ardından Türk vatandaşları Gana’ya gitmek için vize alabiliyor. Direkt olarak Büyükelçiliğe yapılacak olan başvurularda belirli problem çıkıyor. Bu nedenle daha kolay bir şekilde Gana vizesi almak isteyen bireyler, Vizeniz Alınır’ı tercih ederek daha kolay bir şekilde vize alıyor.

Ayrıca Gana üzerinden aktarma yapacak olan Türk vatandaşlarının da aklına gelen ilk soru Gana transit vize istiyor mu oluyor… Farklı bir ülkeye gitmek için Gana’dan geçiş yapacak olan Türk vatandaşlarının transit vize almaları gerekmektedir.

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının öncelik olarak Gana vize ücretini yatırması gerekiyor. Bununla birlikte vize almak için gerekli olan belgelerin de tamamlanması ve teslim edilmesi gerekiyor.

Gana Vizesi Ücretleri Nedir?

Gana vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarının başvuru sırasında veya öncesinde belirli bir ücret yatırması gerekiyor. Gana vizesi 2021 ücretleri 1 aylık tek girişlerde 120 Euro, 3 aylık çok girişlerde 150 Euro olarak belirleniyor.

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana turistik vize ve diğer vizelerin çıkış süreleri başvurunun nasıl yapıldığına göre değişiklik gösteriyor. Peki Gana vizesi kaç günde çıkar?

Gana vizesi normal başvurularda 5 ile 10 iş günü arasında çıkıyorken bu süre Dünyaya açılan kapı olan vizenizalinir.com sayesinde fazlasıyla kısalıyor.

Vizeniz Alınır’ı tercih eden ve normal vize başvurusu yapan bireyler 5 ile 7 iş günü arasında Gana vizesine sahip olurken ekspress vize başvurusu yapan bireyler 1 ile 2 gün içerisinde vizeye kavuşabiliyor. 

Mesajları Aç
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim
Vizeniz Alınır
Beni Ara