Senegal Büyükelçiligi Ankara

Senegal Büyükelçiliği Ankara, Senegal Konsolosluğu Ankara. Türkiye Cumhuriyeti hudutları içerisinde Senegal ülkesinin misyonunu yerine getirilmesi için Ankara’da açılmış Dış Temsilciğidir

Senegal Büyükelçiliği Ankara

(Ambassade du Senegal en Turquie)

Senegal Büyükelçiliği Ankara İletişim

Senegal Büyükelçiliği Ankara Adres

Adres: Hilal, 626. Cd. No:8, 06550 Çankaya/Ankara

  • Adres: Hilal Mahallesi Aleksander Dubçek Caddesi. N: 8. Yıldız. 06550 Ankara/Türkiye
  • Tel: +90 312 4420046
  • Fax: +90 312 4420056 
  • E-mail: info@ambasenturquie.com

Tel: (0312) 442 00 46

Acil Vize Destek Hattı: 0545 571 75 71

Senegal Büyükelçiliği Ankara Telefon

Tel: (0312) 442 00 46

Acil Vize Destek Hattı: 0545 571 75 71

Senegal Büyükelçiliği Ankara Çalışma saatleri

Senegal Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri

Pazartesi: 09.00 – 17.00

Salı: 09.00 – 17.00

Çarşamba: 09.00 – 17.00

Perşembe: 09.00 – 17.00

Cuma: 09.00 – 17.00

Senegal Büyükelçiliği Vize Başvuru Kabul Günleri

Senegal Büyükelçiliği Vize Başvuru Günleri

Pazartesi: 09.00 – 17.00

Salı: 09.00 – 17.00

Çarşamba: 09.00 – 17.00

Perşembe: 09.00 – 17.00

Cuma: 09.00 – 17.00

Senegal vizesi için tıklayınız

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Senegal Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,

Kızılay’dan-İlkbahar mahallesi Dolmuş ve otobüsleri gitmektedir.

Senegal Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Tüm Türkiye İlleri ve İlçeleri

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Antalya, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, İstanbul, İzmir, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Malatya, Muğla, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Senegal vizesi için Büyükelçilik nezdinde şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, elçiliğe gitmenize gerek kalmadan, Senegal vizesi için gerekli evraklarınızı kargo ile göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Senegal’e Seyahat Edecek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Dikkatine

  • Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili kişiler vizeden muaftır. Senegal için kapıda vize ita edilmesi uygulaması yoktur.
  • Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırılmalıdır. Aşı kartınızı tüm seyahatiniz süresince yanınızda bulundurunuz.  Sarıhumma aşınızı seyahatinizden en geç 10 gün önce yaptırınız. 

Senegal Vize İşlemleri

Senegal Vize İstiyor mu?

 Senegal’in uygulamış olduğu vize prosedürüne göre; Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri ise Senegal’e gerçekleştirmek istedikleri 90 gün süreli kalımlarında vizeden muaftır.

Senegal’e seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvuruları esnasında, sarıhumma aşısı yaptırmaları ve bu aşı kartının aslını Senegal Büyükelçiliği’ne ibraz etmeleri gerekmektedir.

Vizeden muaf olan pasaport hamileri de,  sarıhumma aşılarını yaptırmak ve aşı kartını ülkeye giriş esnasında Gümrük Polisine ibraz etmekle mükelleftirler.

Senegal Vize Nereden Alınır?

Ankara Senegal Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Senegal Ankara Büyükelçiliği resmi tatiller haricinde hafta içi her gün saat 10.00’dan 17.00’ye kadar hizmet vermektedir.

Senegal vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin, Büyükelçiliğin Konsolosluk birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

 Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal’in turistik vize uygulaması bulunmaktadır. Bu vizenin haricinde Ticari, Arkadaş ziyareti ve çalışma vizesi türlerinde vize verilmektedir.

Senegal kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenden Senegal’e seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahatlerinden önce vize başvurusu yapmaya yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile Senegal Büyükelçiliğinden vizelerini almaları gereklidir.

 Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vize başvurusu, konsolosluk biriminin yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Senegal vize başvuruları ortalama 2-4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

 Senegal Vize Fotoğraf Ölçüsü

Senegal vize başvurusu için, birbirinin aynı olan dört adet fotoğraf gerekmektedir. Senegal’e vize müracaatı esnasında ibraz edilen fotoğraflarda ölçü özelliği aranmamaktadır. Ancak fotoğrafların arka plan renkleri beyaz ve daha önce kullanılmamış fotoğraflar olması gerekmektedir.

Solmuş, yıpranmış, ıslanmış, renk değişikliğine uğramış veya fotoğraf arka planında beyaz haricinde renkler kullanılmış fotoğraflar müracaatlar esnasında kesinlikle kabul edilmemektedir.

Senegal Vize Başvuru Formu

Senegal Vize Başvuru formu, doldurulması oldukça kolay bir form olup Fransızca-Türkçe dillerinde hazırlanmıştır. 24 sorudan meydana gelen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formun en alt kısmında, vize müracaatı yapılacak tarih, gün-ay-yıl şeklinde yazılmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

 SENEGAL VİZE İÇİN İSTENİLEN BELGELER

 SENEGAL TURİSTİK VİZE

• Pasaport

• 2 adet fotoğraf

• Kimlik fotokopisi

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

SENEGAL TİCARİ VİZE

•İngilizce veya Fransızca Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Senegal baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Pasaport

• 2 adet fotoğraf

• Davetiye ( İnglizce Tercümeli )

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Uçak ve Otel Rezervasyonları