Senegal Vizesi Nasıl Alınır

Senegal vizesi nasıl alınır?

Senegal vizesi nasıl alınır? Bilgi almak için bizi 0545 571 757 71 Vizeniz Alınır hattını arayabilir yine aynı numara üzerinden whatsapp, viber telegram programları üzerinden mesaj yollayabilirsiniz ya dainfo@kocakvize.com mail yollayabilirsiniz.

Senegal Hakkında Bilgiler

Batı Afrika’da bulunmaktadır. Batısında Atlas Okyanusu Kuzeyinde Moritanya, doğusunda Mali, Güneyinde ise Gine bulunmaktadır. Ülkenin başkenti Dakar’dır. Dakar ülkenin en büyük, en kalabalık ve ülkenin batısında yer almaktadır.

Senegal’de Konuşulan Diller

Senegal’in resmi dili Fransızca’dır. Arapça, Soninke, Noon Wolof, Pulaar, Jola, Mandinka yerel ve ulusal diller mevcuttur.

Senegal Din ve İnanç

Ülkenin çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. bir kesimde Katolik Hiristiyandır.

Senegal Şehirleri ve Bölgeleri

Başkent Dakar’dır. Touba, Thies, Kaolack, Saint Louis, MBour, Rufisque, Zinguinchor.

Senegal Kısa Tarih

Bölgenin ilk bilinen sakinleri Takruriler’dir. 15 yüzyılda ise Portekizlerin Senegal nehri kıyılarında belirlendiği bilinmektedir. Fransız ilk yerleşim yeri 1659 yılında St Louis ve çevresidir. Fransa batı Afrika Sömürge Kolonisinin başkentiydi. 1902 Dakar başkent oldu.

4 Nisan 1960 yılında bağımsızlığını ilan etti. ilk Devlet Başkanı Leopold Sedar Senghor’dur. 2000 yılına kadar ise Abdou Diouf oldu.

Senegal Ne zaman Gidilir?

Afrika Ülkelerinde mevsimler iki çeşittir. Yağmurlu mevsim Yağmursuz mevsim. Yağmurlu mevsim Haziran-Eylül ayları. Yağmursuz mevsim ise Kasım-Şubat aylarıdır. Senegal’e gitmek için en iyi zaman Kasım-Şubat ayları arasıdır. Sıcaklıklar 22*25 derece olmaktadır. Diğer aylarda ise sürekli yağışlar görülmektedir.

Senegal’e Nasıl Gidilir?

Senegal’e en rahat ve hızlı havayolları ile gidilir. Türkiye’den Senegal’in başkenti Dakar’a direk uçuşlar vardır. THY ve Diğer havayolları uçmaktadır. Haftanın her günü seferler yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 7 saattir.

Senegal vizesi nasıl alınır?

Senegal Vizesi İstiyor mu?

Senegal’e Vize Var mı?

Evet Senegal’e seyahat etmek için vize almanız gerekmektedir.

Senegal‘in uygulamış olduğu vize prosedürüne göre; Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri ise Senegal‘e gerçekleştirmek istedikleri 90 gün süreli kalımlarında vizeden muaftır.

Senegal‘e seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvuruları esnasında, sarıhumma aşısı yaptırmaları ve bu aşı kartının aslını Senegal Büyükelçiliği’ne ibraz etmeleri gerekmektedir.

Vizeden muaf olan pasaport hamileri de,  sarıhumma aşılarını yaptırmak ve aşı kartını ülkeye giriş esnasında Gümrük Polisine ibraz etmekle mükelleftirler.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal vizesi Senegal Büyükelçiliğinden alınmaktadır. Senegal’e gitmeden önce vize almaları gerekmektedir.

Elçiliğe gitmeden Pasaport ve 2 fotoğraf ile acentamız sizin adınıza vizenizi alıp, size geri yollamaktadır. İrtibat ve bilgi hattı 0545 571 75 71 info@kocakvize.com

Senegal vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal Vize İşlem Süresi

Senegal vizesi elçiliğe müracaat yapıldıktan sonra 2-3 iş gününde çıkar.

Senegal Vize İstenilen Belgeler

Senegal Vizesi için gerekli olan Belgeler

  • Pasaport
  • 2 adet fotoğraf
  • Uçak bileti ve Otel rezervasyonu

Senegal Büyükelçiliği

Senegal Büyükelçiligi Ankara

Senegal Vizesi, Senegal Vizesi hakkımızda yazımızı okuyabilirsiniz.